chantors پروژه اقتصاد اقتصادی تاثیرگذاری

chantors: پروژه اقتصاد اقتصادی تاثیرگذاری نتیجه برجام رکود اقتصادی سرمایه گذاری سرمایه گذاری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ترامپ قیمت نفت را عوض کردن می‌دهد

موسسه سیتی گروپ آینده نگری کرد تحولاتی مانند جنگ، تنش در خاورمیانه، دونالد ترامپ و کیم جونگ اون ممکن است قیمت نفت را در امسال میلادی به ۸۰ دلار در هر بشکه برسان

ترامپ قیمت نفت را عوض کردن می‌دهد

ترامپ قیمت نفت را عوض کردن می دهد

عبارات مهم : ایران

موسسه سیتی گروپ آینده نگری کرد تحولاتی مانند جنگ، تنش در خاورمیانه، دونالد ترامپ و کیم جونگ اون ممکن است قیمت نفت را در امسال میلادی به ۸۰ دلار در هر بشکه برساند.

به گزارش تسنیم، این بانک آمریکایی در گزارشی نوشت، بعد از آنکه قیمت نفت در سال 2017 میلادی تحت تاثیر کم کردن تولید اوپک زیاد کردن یافت، مدیر جمهوری امریکا تمرکز خود را معطوف ریسک های ژئوپلتیک کرده و احتمالا قصد دارد تحریم هایی را علیه کشور عزیزمان ایران و کره شمالی به اجرا بگذارد که تبعات قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت. بر اساس این گزارش، این عوامل در کنار بعضی ناآرامی ها در بعضی از کشورهای عضو اوپک نظیر عراق و لیبی ممکن است موجب کم کردن عرضه نفت و زیاد کردن قیمت نفت به ارقام 70 تا 80 دلار شود.

تحلیلگران سیتی گروپ از جمله اد مورس در این گزارش می نویسند: «بسیاری از این عدم قطعیت ها تبعات قابل توجهی بر بازار کالاها دارند.»

این گزارش گسترده ترین ریسک سیستماتیک متوجه بازار کالاهای متفاوت در امسال میلادی را ایجا اختلال در نظم سیاسی جهانی از سوی دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا برشمرده است.

سیتی گروپ همچنین آینده نگری کرده که وضع مجدد تحریم های امریکا علیه کشور عزیزمان ایران احتمالا موجب کم کردن حداقل 500 هزار بشکه ای صادرات نفت کشور عزیزمان ایران خواهد شد و قیمت نفت را 5 دلار در هر بشکه زیاد کردن خواهد داد. این آینده نگری همچنین مدعی شده است که در شرایطی که کنگره آمریکا ممکن است وضع تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران را مورد بررسی قرار دهد، کشور عزیزمان ایران نیز ممکن است اقدام به خروج از برجام نماید.

سیتی گروپ در ادامه این گزارش گفته که اعتراضات در کشور عزیزمان ایران و همچنین اختلال در عرضه نفت کشورهای عراق، لیبی، نیجریه و ونزوئلا ممکن است در امسال موجب کم کردن بیش از 3 میلیون بشکه ای عرضه نفت شود.

ترامپ قیمت نفت را عوض کردن می‌دهد

واژه های کلیدی: ایران | میلادی | تحریم ها | دونالد ترامپ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog