chantors پروژه اقتصاد اقتصادی تاثیرگذاری

chantors: پروژه اقتصاد اقتصادی تاثیرگذاری نتیجه برجام رکود اقتصادی سرمایه گذاری سرمایه گذاری

گت بلاگز سمنان باید صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گیرد

وزیر اقتصاد گفت : بی شک با وابستگی به درآمدهای نفتی نمی توان پایه های اقتصاد کشور را به درستی بنا کرد و باید صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گیرد.

باید صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گیرد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی طیب نیا وزیر اقتصاد در نشست با نخبگان استان سمنان گفت : تورم بالای۴۰درصد باعث کم کردن خرید مردم شده است بود و زیاد کردن ۴۰۰درصدی قیمت ارز بی ثباتی اقتصادی را به وجود آورد که همین امر بی اعتمادی سرمایه گذار و به تبع آن کم کردن اشتغال را به همراه داشت که باید تلاش می شد تا از این شرایط خارج و به حالت ثبات اقتصادی دست پیدا کنیم.

عبارات مهم : اقتصاد
وزیر اقتصاد بابیان اینکه در شرایطی که قیمت نفت کم کردن و دچار رکود و تورم بودیم توانستیم اقتصاد را به آرامش و ثبات برسانیم، ابراز داشت: در شرایطی که هنوز تحریم ها ادامه داشت، ثبات در بازار ارز ایجاد شد، تورم از۴۰درصد به ۱۵درصد کم کردن یافت و رشد سه درصدی حاصل شد که باید گفت این موفقیت صرفاً به خاطر صبوری و همکاری مردم و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به وجود آمد.

طیب نیا ادامه داد: سیاست اقتصادی بر این اساس بود که با کنترل تورم از رکود خارج و ثبات اقتصادی را ایجاد کنیم که باید گفت هر چه اعتماد سرمایه گذار زیاد کردن پیدا کند فضای کسب و کار اصلاح خواهد یافت در شرایطی که بیکاری و تورم از ۴۵ درصد به ۲۱ درصد کم کردن پیدا کرد باید به دنبال مثبت کردن تراز تجاری کشور باشیم.

وی افزود: بی شک با وابستگی به درآمدهای نفتی نمی توان پایه های اقتصاد کشور را به درستی بنا کرد و باید صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گیرد و زمانی که توانستیم به این مهم دست یابیم می توان گفت که توانسته ایم اقتصاد مقاومتی را به صورت کامل تحقق بخشیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه انقلابی کسی نیست که وعده صدقه و یارانه زیاد داده و هیاهو می کند، ابراز داشت: انقلابی فردی است که با تولید مولد در کشور و زیاد کردن صادرات در جهت وابستگی کشور از نفت تلاش می کند و باعث تقویت اقتصاد می شود.
انتهای خبر / ه

واژه های کلیدی: اقتصاد | صادرات | واردات | اقتصادی | انقلابی | صادرات غبر نفتی | واردات | وزیر اقتصاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog